Bermuda Şeytan Üçgeni’nin Gizemi

Bermuda Şeytan Üçgeni’nin Gizemi


Bermuda Şeytan Üçgeni gizemi herkes tarafından merak edilen ancak çok az kişi tarafından bilinen Atlantik okyanusunun yaklaşık 500.000 mil karelik bir bölgesini kapsamakta olan, kuş bakışı bakıldığında bir üçgeni andırdığı için bu adı alan, Miami, Bermuda, Puerto Rico sınırları arasında bulunan bir bölgedir. Bu alan içerisinde açıklanamayan binlerce esrarengiz olay yaşanmıştır. Kaybolan gemilerin, uçak ve insanların sayısı bilinmemektedir. Sadece son yüz yıldır 1000 den fazla gemi ve uçağın bu bölgede kaybolduğu bilinmektedir.

Bölgede en büyük şüphe uyandıran olaylardan biri denizde beyaz bir su gördüğünü söyleyen insanların ifadeleri oldu. Robot kamerasına sahip bir su altı aracı bölgeyi denizin altından izledi ve suyun tabanının tamamen beyaz olduğunu gözlemledi. Robot kamerası kaybolan ve batan tüm gemi ile uçak enkazlarını buldu. Bunun üzerine yapılan araştırmalarda bölgede bulunan doğalgaz kaynaklarının üretmiş olduğu hidrat parçacıklarının sıcak su akıntısıyla karşılaştığı için suyun yoğunluğunun düştüğünü, bölgedeki gemilerin ise suyun kaldırma kuvveti azaldığı için battığını ortaya koymuştur. Aynı şekilde atmosfere salınan gazlar havadan daha az yoğun olduğu için bölgeden geçen uçakların düşüşüne sebep olmaktadır.

Her ne kadar bilimsel olarak bir açıklama getirilmiş olsa da yıllardır kaybolan ve haber alınamayan yüzlerce vaka olduğu bilinmektedir. Bilinen en ünlü vaka ise 2. Dünya savaşında kaybolan ve Amerikan donanmasının sahip olduğu bir bombardıman uçağı olan Flight 19 idi. 5 uçak aynanda birden bire kaybolmuş ve bir daha haber alınamadığı gibi enkazına da ulaşılamamıştır. Gelişen teknoloji ile beraber umarım yakında çok daha fazla aydınlığa kavuşabileceğiz.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Yorum Yap