E MBA Nedir ?

 E MBA (Executive MBA) Nedir?


   E MBA Nedir ? . Executive MBA yani E MBA, normal yüksek lisans programlarından farklı olarak iş hayatında tecrübesi olan kişilere yöneliktir. E MBA programlarında standart MBA programlarından çok daha yoğun şekilde eğitim verilmektedir. Aynı zamanda bu tür programlara katılmak için profesyonel anlamda iş hayatının içine atılmış olmanız gerekmektedir. İşletmecilik hayatında belli bir dönem yöneticilik kariyeri bulunmayanlar, E MBA programlarına kabul edilmezler. E MBA programlarında eğitim gören öğrenciler genellikle yönetici sınıfından olduğu ve gün içerisinde çalıştığı için bu eğitimler genellikle akşam ya da hafta sonları verilmektedir. Bununla birlikte internet ortamından Online olarak sunulan E MBA dersleri de bulunmaktadır. E MBA programlarının ana işleyişi, öğrencilerin çalıştıkları şirketteki sorunlar ve işleyiş üzerinden öğrenmesine dayanmaktadır. Bu sayede sistem oldukça pratik ve akılda kalıcıdır. E MBA (Executive MBA) Nedir?

   E MBA programlarına katılabilmek için adayların ALES ve yabancı dil yeterlilik belgelerinin yanı sıra profesyonel anlamda iş deneyimlerini kanıtlamak için çeşitli referans mektuplarına ihtiyacı vardır. E MBA programlarına katılmak için adaylardan kesin bir üniversite mezuniyet bölümü beklenmemektedir. Yani, işletme bölümünden mezun olanlar da, mühendislik bölümünden mezun olanlar da gerekli şartları yerine getirdiği takdirde E MBA’ya hak kazanmaktadır.

   E MBA sisteminde, üniversitelerde olduğu gibi derslere belirli bir devam zorunluluğu getirilmektedir. Dersler, öğrencilerin boş olduğu saatlerde genellikle hafta sonu ve  akşam saatlerinde verilmektedir. E MBA sistemine başvuru yapabilmek için, en önemli şart iş deneyiminizin olmasıdır. Yani, üniversiteden direkt mezun olduktan sonra E MBA programlarına başvuru yapamazsınız.

MBA ile Diğer Konu Başlıklarımız :


MBA Nedir?

E MBA Nedir ?

MBA Fiyatları

E MBA Fiyatları

Yurtdışı MBA Ücretleri

Tezli ve Tezsiz MBA Programları

E MBA Nasıl Başvuru Yapılır ? 

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

1 Yorum

Yorum Yap