Emrinize Amade 1000 Bilgisayarınız Olsa Yapabilecekleriniz

Emrinize amade 1000 bilgisayarınız varsa 1000 bilgisayarlık bir botnet ağınız var demektir.

Botnet nedir kısaca ondan bahsedelim.

Botnet, basit bir anlatımla bir programdır.Bu program onlarca bilgisayarda koordineli bir şekilde çalışır. Genelde tek bir yöneticiye sahiptir. Bilgisayarları tek merkezden yönetmeye yarar. Bilgisayarınızı siz hissetmeden arkaplanda kendi işlerine yarayacak şekilde kullanırlar. Peki işin ilgi çekici kısmına gelelim ve bu botnetlerle neler yapılabileceğini size anlatalım.

Daha önceki yazımızda Botnet Nedir? daha detaylı olarak bahsetmiştik.

Mesela sizin 1000 PC’ye sahip bir botnet ağınız var.Bu bilgisayarlarla ne yapabileceğinizi ve ne kadar kazanç elde edebileceğinizi inceleyelim.
1)Günde her bilgisayara 1 adet zorunlu reklam göstererek Günlük: 10 TL aylık: 300 TL gelir elde edebilirsiniz yada işi daha ileri götürüp Günlük 10 reklam göstererek Aylık 3000 TL kazanabilirsiniz.

2)Kendinizce zararlı veya kişisel haklara zarar veren paylaşımlar yapan sitelere tek tuşla DDOS saldırısı yapıp çökertebilirsiniz.
3)İstediğiniz sitelere trafik sağlayıp bu işten gelir elde edebilirsiniz.

4) Uzman algoritmalar ile Çok büyük hesapları deneme-yanılma(brute-force) ile hackleyebilirsiniz.İlk bakışta bu kadar kolay mı diyebilirsiniz fakat Örneğin 1 bilgisayar 5 saniyede 1 şifre denerse 24 saatte 17.000 Şifre dener.1000 bilgisayar 1 günde 17.000.000 şifre 1 haftada 120 milyon şifre dener.Bu şekilde artmaya devam eder. Bu da 11 sayı 1 harften oluşan şifreyi 1 haftada bulmak demek.

5) Belki en istenilmeyen özelliği olan Webcam ve Mikrofon ile kimsenin haberi olmadan bilgisayar sahiplerinin izlenebiliyor olması…

Hatırlatmakta fayda var. Botnet Ağını kötü amaçlar için kullanmak Bilişim suçlarının kapsama alanına girer.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

1 Yorum

  • Hepsini zombi bir bilgisayara çevirirdim galiba 😛 Şaka yapıyorum elbette 🙂 Yarısını satardım. Gelen para ve kalan bilgisayarlarla bir bilişim okulu kurardım galiba 🙂

Yorum Yap