Evinizin CNC Makinesi: “Portatif Kesici”

Evinizin CNC Makinesi: “Portatif Kesici”


En Yeni Teknoloji Dergisi LOG’u gördüm dün dergi raflarında ilgimi çekti ve hemen aldım tabii ki…Fiyatı 5 tl,teknolojiyle yakından ilgilenen arkadaşların hoşuna gidebilecek bir dergi tavsiye ederim kesinlikle ! İşte bu dergide denk geldiğim bir gelişmeyi paylaşmak için yazıyorum bu yazımı ! Portatif Kesici(Shaper Origin) dediğimiz şey evimizin CNC makinesi …indir

İmal usulleri dersinde gördüğüm üzere talaşlı imalatın yerini tutacak yöntemin 3D yazıcılar olduğunu duymuştum.Araştırdığımda gerçekten de günümüzde önemli bir yer kaplamakta olduğunu gördüm ve önümüzdeki 10 sene içinde ben de yaygınlaşacağını ve talaşlı imalatın azalacağı kanısındayım.
İşte tam bu noktada dünyanın ilk portatif CNC makinesiyle karşılaştım ! Büyük projeleri hayata geçirmekte önemli bir katkı payı olacağı kesin.Eminim ki yaygınlaşacaktır henüz piyasaya çıkmamasına rağmen böyle düşünüyorum çünkü en basitinden evdeki mobilyaların yapımında bile kullanılabilecek bir şey. 3D yazıcılardan burada farklılaşıyor aslında 3D yazıcıların altından kalkamayacağı projeleri işte bu Shaper Origin’ler yapacak.

Ahşap,plastik,yumuşak metaller ve alaşımlarla bir şeyler üretmeye oldukça yatkın bir makine olduğu söyleniyor ve üstün gerçeklik teknolojisiyle hata yapma payını da neredeyse imkansız hale getiriyor.

maxresdefault

 

Portatif Kesicinin “Teknik ve Fiziksel Özelliklerini ” sıralamak gerekirse;

 

 

 

shaper_origin_heroshot-1024x768

-Wi-fi desteğine ve kullanıcı dostu bir arayüze sahip.

-Ekranı dokunmatik özelliğe sahip ve  5 inç’tir.

-ShaperHub’ta bir kütüphaneye sahip buradan indireceğiniz modelleri basitçe tasarlayabilirsiniz.

-Kesim sırasında tozu dışarı atıyor ve kesim alanını temiz tutuyor.

-Çalışacağı yüzeyi  tarayarak kendine harita çıkarabiliyor.

-Shaper Origin,kesiyor ve oyma işlemi yapabiliyor ve tabii farklı malzeme yüzeylerinde yapabiliyor bunları.

-Ekranda kendinize özel tasarımlar da oluşturabiliyorsunuz.

-Yanlış hamle yapacak olduğunuzda kesici ucu kapanıyor.

Shaper Origin Satışı:

Eylül 2017’de satışa sunulacağı söyleniyor.Ön satış fiyatının ise 1500 dolar olacak  ama sınırlı sayıdaki bu satıştan sonra ana yurt dışı satış fiyatı 2099 dolar’a yükselecek.

Hep daha iyiye ! Teknolojiyle kalın !

Dilara Öztürk

E-mail: dilaraozturk.beu@gmail.com

 

 

 

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Yorum Yap