Gül Hastalığı Nedir ve Nasıl Tedavi Edilir ?

Gül Hastalığı Sebepleri ve Dikkat Edilmesi Gerekenler


Gül hastalığı genel olarak beyaz tenli insanlarda ortaya çıkan bir rahatsızlıktır. Bu rahatsızlık genelde yüz bölgesinde görülmektedir. Bu da yüz için sağlıksız bir görüntü oluşturmasına neden olmaktadır. Gül hastalığı sebeplerine bakıldığında net ve kesin bir nedene ulaşılamamaktadır. Gül hastalığının başlangıcında ciltte oluşan kızarıklıklar olduğu görülmektedir. Daha sonrasında bu kızarıklıklar kabarık lekelere yerini bırakmaktadır. Bu durumda cilt neyden dolayı bu kadar etkileniyor ve kızarıp kabarıyorsa bundan uzak durulması gerekmektedir.

Gül Hastalığı Vücudun Nerelerinde Bulunur?


Bu hastalık genel olarak yüz bölgesinde ve çevresinde kendisini göstermektedir. Fakat gül hastalığının nedenleri bilinmiyorsa öncelikle araştırma yapılması gerekmektedir. Gül hastalığı şikâyetlerine bakıldığında sadece yüz bölgesinde olanlar için kişiler rahatsızlığı için doktora görünürler. Hâlbuki vücudun çeşitli yerlerinde de gül hastalığı çıkmaktadır. Gül hastalığı yüz bölgesinde çıktıktan sonra ilerler ve yüzü komple kaplamaktadır. Bu da kişilerin görünümünü etkilediği için çirkin bir görünüme sebep olmaktadır.

Gül Hastalığı Nasıl Tedavi Edilir?


Gül hastalığı görülen kişiler için tedavi yöntemleri tam olarak bilinmemektedir. Şikâyetin nedeni anlaşılmadan da tedavi yöntemi netleşmemektedir. Gül hastalığı tedavi yöntemlerine bakıldığında 3 ila 7 ay boyunca tedavi uygulanması uygun görülmektedir. Fakat kısa sürede çözüm beklenmesi doğru değildir. Hastalığın ne kadar ilerlemiş olduğu ve boyutu oldukça önemlidir. Genel olarak lazer yöntemi uygulanmaktadır. Lazer sayesinde kızarıklık oluşturan damarlar yok edilmektedir. Bir buçuk ay ara ile genel olarak 2 ila 3 kez tekrarlanmaktadır. Bunun yanı sıra antibiyotik tedavileri de uygulanmaktadır. Bu da hap ya da krem olarak kendisini göstermektedir.

Gül Hastalığı Önlemleri


Bu hastalığa sahip olan kişilerin stresten uzak durması gerekmektedir. Bunun yanı sıra güneş de bu kızarıklıkları oldukça arttırmaktadır. Ayrıca kozmetik ürünleri de gül hastalığı nedenleri arasında yer alabilmektedir. Tüm bu önlemler alındıktan sonra cilt tekrar incelenmeye alınmaktadır. Bunun yanı sıra damar genişleten ilaçlardan da uzak durulmalıdır. Baharat bu hastalığın baş düşmanıdır. Kola, çay ve kahveden de kaçınmak gerekmektedir. Sıcak su ile banyo yapmak yerine ışık duş önerilmektedir. erozyon
gül hastalığı, gül hastalığı nedir, gül hastalığı tedavisi, gül hastalığı nasıl geçer, gul hastaligi

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Yorum Yap