Güvenilirlik İçin Blockchain Hizmeti

Güvenilirlik İçin Blockchain Hizmeti

Yaşadığımız dönemde internet, her alanda kullanılabilen bir araç olurken ekonomik işlemlerde de insanların en çok güvendiği sistemlerden birisi olarak gösteriliyor.

Artık insanlar para transferleri, döviz çevirileri ve daha birçok ekonomik işlemini internet üzerinden gerçekleştirebiliyor. Ancak bu durum bir yanda da insanlarda güvensizliğe sebep olurken bu konuda her geçen gün farklı adımlar atılıyor. Blockchain de bu güvenlik hizmetlerinden birisini oluşturuyor. Sanal ortamda veri yönetimi sağlayan ve bunun yanında kırılması ya da herhangi bir saldırıya uğraması mümkün olmayan veri tabanı hizmeti blockchain olarak isimlendiriliyor.

Blockchain kelimesi dilimize İngilizceden direkt olarak blok zinciri şeklinde çevriliyor. Bu sistemde oluşturulmuş olan ağlar binlerce kez kopyalandıktan sonra bir hesap tablosu oluşturulmak amacıyla kullanılıyor. İzinin sürülmesi ya da bilgilerinin elde edilmesi bu kopyalamalar sebebiyle mümkün dahi olamıyor. Son dönemde hayatımıza giren Bitcoin için oluşturulmuş olan ancak sonrasında birçok avantajının olması sebebiyle herkes tarafından kullanılmaya başlanan blockchain hizmeti için güvenilir bilişim firmalarına başvurmak gerekiyor. Türkiye’de bu hizmeti verebilen belirli şirketler bulunurken NGN gibi güvenilir bir firma ile çalışmak herkes için olabilecek en doğru tercih oluyor.

Veri Merkezine Olan İhtiyaç

Bilgisayarların hayatımıza girişi, bilginin depolanması adına çok büyük avantajlar sunmaya başladı. Eski dönemlerde kâğıtlara yazılarak tutulan bilgiler odalarca yer kaplarken günümüzde çok daha küçük ebatlarda oluşturulan araçlar sayesinde bilgiler depolanabiliyor. Herhangi bir işletme sürekli olarak ürettiği ya da kullandığı bilgileri sürekli olarak depolama ihtiyacı hissediyor. Bu ihtiyaç doğrultusunda verilerin toplanması için veri merkezleri kuruluyor. Özellikle büyük işletmelerde her gün binlerce veri toplandığından şirketlere daha büyük veri merkezleri gerekiyor.

Veri merkezlerini oluşturmak tamamen profesyonel bir işlemken şirketler direkt olarak gereli teknolojik cihazları alıp çalıştırmaya başlayamıyorlar. Veri merkezi içerisinde yer alan cihazların birbirleri ile bağlantılarının olması gerekirken bunun yanı sıra verilerin zarar görmemesi için olabildiğince güvenli bir şekilde oluşturulması gerekiyor. Bu aşamada tek tehdit farklı korsan saldırıların bu verilere ulaşımı olmazken sel ya da yangın gibi olumsuz durumlardan da korunmak çok büyük önem taşıyor. Günümüzde devlet kurumlar, eğitim kurumları, hastaneler, finans kurumları ya da çeşitli özel firmalar bu veri merkezlerine ihtiyaç duyarken bunların kurulumu için NGN gibi profesyonel bilişim firmalarına ihtiyaç duyuluyor. Bu firmalara yapıla başvurular sonrasında olabilecek en iyi biçimde veri merkezleri kurularak işletilmeye ve kullanılmaya başlanıyor.

NGN Hakkında

Bilişim sektörüne 2005 senesinde adımını atan NGN firması, o günden bugüne sürekli olarak büyüyerek günümüzde, Türkiye’nin yanı sıra Birleşik Arap Emirlikleri ve Bahreyn Krallığı’nda ofisleri bulunan bir profesyonel bilişim firması haline gelmiştir.

2015 senesi içerisinde BT Haber A.Ş. tarafından gerçekleştirilen, İlk 500 Bilişim Şirketi araştırmasında “Veri Yedekleme & Depolama Alanında Lider Sistem Entegratörü” seçilen NGN, ‘‘Son 3 Yılda En İyi Performans Gösteren Bilişim Şirketleri” arasında da yerini almıştır.

Büyük firmaların sektördeki en önemli iş ortaklarından birisi olan NGN, müşterilerine kaliteli teknolojik çözümler sunarak firmaların mevcut değerlerini yükseltmeyi amaçlamaktadır. Müşterilerinin hizmet ve ürün giderlerini azaltmak adına teknolojiyi muhteşem bir biçimde kullanan NGN firması, her zaman olabilecek en kaliteli hizmeti sunmaya devam edecektir.

[Toplam:1    Ortalama:5/5]

Yorum Yap