İç Mimar Maaşları Ne Kadardır?

İç Mimar Maaşları ?


D/KHizmet YılıEğitim DurumuNet Maaş
8/1Yeni BaşlayanLisans3.760 TL
7/13 yılLisans3.770 TL
6/16 yılLisans3.788 TL
1/425 yıl ve üzeriLisans4.254 TL

En çok merak edilen konulardan biri de iç mimar maaşları konusudur. Çalıştıkları kuruma göre değişebilen ücretler alan iç mimarlar işe başlarken en düşük ücret olarak 3 bin lira en yüksek ücret olarak 10 bin lira alabilirler. Kendi şirketini kuran iç mimarların çoğu muazzam büyüklükte işler tutabilmektedir. Kendi potansiyellerine ve yetenek-deneyimlerine bağlı olarak tuttukları işin parasal hacmi çok yüksek meblağlara ulaşabilir. İç Mimar Maaşları ile yetinmeden kendi şirketini kurmayı tercih eden idealist iç mimarlar çok çabuk yükselerek dudak uçuklatacak ücretlerle iş bağlayabilirler.
Not: Maaş hesaplanırken bekar ve çoçuğu olmayanlara göre hesaplanmıştır. Sendika ve evli olunca fiyatlar biraz değişiyor

İç Mimarlık Nedir ?


İnşaat mühendisliğine göre biraz daha karmaşık görevleri üstlenen mimarlar veya iç mimarlar herhangi bir yaşam alanının strüktürel biçimlenişi sosyo-politik felsefesi ve hatta estetik kaygıları ile ilgilenen ve herhangi bir yapının statik yapısı üzerinde çalışmalar yapan kişilerdir. Mimarlar yaşam alanlarımızın konforunun arttırılmasına yönelik felsefeler geliştiren ve hayal ürünü ile matematik gerçekliğini aynı boyutta İşleyen sıra dışı fikirlere sahip teknik sanatçılardır dersek yanlış söylemiş olmayız.

Aşağıdaki Videoda Aklınıza Takılan Soruların Cevabını Bulabilirsiniz ?

Mimarlar projelerin çok daha verimli olarak kullanılmasında etken rol oynarlar sonraki yıllarda açılan iç mimarlık kavramı da bir ihtiyaçtan dolayı ortaya çıkmıştır. Çünkü mimarlar yeterince ağır bir yük altında çalışmalarını sürdürmektedirler. Bu çalışmalar binaların yönü konumu yapısı statiği estetiği gibi faktörlerin bir arada kullanılmasını gerektirir.

İç mimarlar ise yaşam alanlarımızın iç kısımlarını dizayn etmek üzere eşsiz çalışmalar yaparlar. İç mimarların çalışma alanına uyumlu mobilyalar kumaşlar desenler tablolar vazolar aynalar çeşitli süsleme araçları iç içe değerlendirilerek daha nezih daha modern ve daha konforlu yaşam alanları oluşturulur. İç mimarlık iç alanların düzenlenmesinde mimarlar üzerindeki yükü hafifletmişlerdir.

İç Mimarlık Mezunları Hangi Alanda Çalışırlar ?


Yaşam alanlarımızın iş yerlerimizin kısaca insanın var olduğu tüm yapılan iç mekanlarının geliştirilmesinde iç mimarlar rol alırlar. Bu nedenle İç Mimarlığın Geleceği sürekli olarak hep daha parlak olacaktır.

İç Mimarlık Kaç Puanla Öğrenci Alır ?


İTÜ 2016 yılında MF-4 puan türünden 423-464 puan alan öğrencileri bünyesine almıştır. Tam burslu İngilizce okumak isteyenler için İstanbul Bilgi Üniversitesi 413 taban puanı ile öğrenci almıştır.

[Toplam:10    Ortalama:3/5]

Yorum Yap