Instagram Hikayeye (Stories) Link Nasıl Eklenir?

Instagram Hikayeye (Stories) Link Nasıl Eklenir?


İnstagram site/bloglara hit çekmede en kolay sosyal platformdur ancak instagram bu olayı bildiğinden dolayı link ekleme işini çok zorlaştırdı. İnstagramdan sadece profil ve hikayeden link çıkılabiliyor ve paylaştığımız içeriklerden ve yorumlardan link çıkılmıyor. Profilden çıkan linkte pek hit getirmiyor ve sadece bir yere link çıktığından pek tercih edilmiyor.

Geçenlerde biri hikayeye nasıl link eklenir diye yazmış herkes bir şeyler sallamış yapılanları uyguladım yine link çıkaramadım. Ardından Google de araştırdım herkes farklı farklı açıklamalar da bulunmuş.

İnstagram hikayeye link çıkmak için 2 şey gerekli

  • 10 k takipçi (Ben 1k hesapta denedim olmadı 45k hesapta denedim oldu)
  • İşletme Hesabı

İşletme Hesabı nedir diye sorarsanız instagram hesabınızı facebook sayfanızla birleştiriyorsunuz. Ayrıntılarını googlede bulabilirsiniz.

Bu adımları yaptıktan sonra 10 15 dk. sonra hikayede link gözüküyor hemen çıkmışsa telaş yapmayınız.

Çıkıp çıkmadığını nasıl anlarım derseniz önce bir hikaye eklemeye çalışın aşağıdaki şekildeki gibi link işareti gelmişse tamamdır.

Bağlantı ikonuna tıkladıktan sonra aşağıdaki yönlendirme sayfası açılacaktır bu sayfaya hit çekmek istediğiniz konunun linkini ya da satış yapıyorsanız o konunun linkini ekleyebilirsiniz.

 

Tavsiyem link kısaltma sitelerini kullanarak link çıkınız bu sayede ne kadar hit çektiniz takip edebilirsiniz instagram bu konuda istatistik bize sunmuyor. Link kısaltma için goo.gl ve bit.ly kullanabilirsiniz.

Ayrıca hikayenizde web sitemizi ziyaret etmek için tıklayınız gibi ifadeler kullanmanız daya iyi olabilir çünkü çoğu kullanıcı daha bu olayı bilmiyor ve açılan sayfayı ne olduğunu anlamadan kapatabilir

[Toplam:1    Ortalama:5/5]

Yorum Yap