İşyeriniz İçin Hangi Projeksiyon Cihazı Uygun?

İşyeriniz İçin Hangi Projeksiyon Cihazı Uygun?


Günümüzde projeksiyon cihazı modellerine olan ilginin artması, markaların yepyeni cihaz modellerini de kullanıcılarla buluşturmasını beraberinde getirdi. Ancak bu cihaz modellerinin teknik özellikleri birbirinden farklı olabiliyor. Bu nedenle beklentileri karşılayan bir cihaz modelinin tercih edilmesi gerekir. Peki, iş yerine kullanım için hangi projeksiyon cihazları daha uygun? İş yeri için projeksiyon cihazı seçerken neleri dikkate almak gerekiyor?

Öncelikle projeksiyon cihazını hangi odada kullanacağınızı belirlemeniz gerekir. Çünkü odanın büyüklüğünü dikkate alarak cihaz ve perde seçimi yapmalısınız. Bunun için uygulanabilecek basit bir formül var. İzleme mesafesi, ekran büyüklüğünün 1,5 katı olmalıdır. Seçtiğiniz projeksiyon perdesinin görüş açısı en az 160 derece olmalı ve bununla beraber projeksiyon cihazının da çözünürlüğünün bu perde ile uyumlu olması gerekir.

Dikkat edilmesi gereken bir diğer husus cihazın sesidir. Piyasada artık gayet sessiz çalışan projeksiyon cihazları da üretilmeye başlandı. Ses seviyesi sadece 32 db olan projeksiyon cihazlarını dahi kolaylıkla bulabilirsiniz. Bildiğiniz gibi projeksiyon cihazları 3 çeşittir. Bunlar arasında işyerlerinde kullanıma en uygun olan DLP teknolojisi ile üretilen cihaz modelleri oluyor. Örneğin Acer X137WH DLP ofislerde kullanıma uygun bir cihaz modelidir. 3D desteği olan cihaz 3700 ansi lümen parlaklık ve 1280 x 800 çözünürlük ile ofislerde kullanım için gayet uygun. Avansas Projeksiyon kategorisinde ihtiyacınıza uygun ürünleri

Bilgisayar ortamında hazırlanan verilerin işyeri çalışanlarına görsel olarak sunulabilmesi açısından projeksiyon cihazının USB çıkışının da olması gerekir. Bu noktada Viewsonic PJD5555W DLP tercih edilebilecek ürün modelleri arasında yer alıyor. Cihazın kontrast oranı 20.000/1 olduğundan ofislerde grafiklerin sunumu için dahi kullanılabiliyor. Görüntü ve ses kaybı olmadan verinin aktarımını sağlayabiliyor.

[Toplam:1    Ortalama:5/5]

Yorum Yap