Kolombiya’da Makine Mühendisliği

Kolombiya’da Makine Mühendisliği


        Columbia’daki Makina Mühendisliği Bölümü 1897 yılında kurulmuştur. Tarihinin büyük bölümünde ulusal ve uluslararası bir üne kavuşmuştur. 1950-1980 yılları arasında profesörler Dudley D. Fuller, Harold G. Elrod ve Vittorio Castelli, yağlama teorisi ve pratiğinde en önde gelen liderlerdir. 1960’lı yıllarda, Profesör Ferdinand Freudenstein (Modern Kinematik’in Peder olarak bilinir), kinematik sentezi ve mekanizmanın tasarımı ile bilgisayar çağını başlatarak mekanik tasarım alanında devrim yarattı. Daha yakın zamanlarda, bölüm kontrol teorisi, imalat, termo sıvı ve biyomekanik alanlarındaki araştırma katkılarından dolayı biliniyor. Öğretim üyeleri ulusal ve uluslararası konferanslarda anahtar konuşmalar yapmış ve en iyi ödül ve mesleki toplum ödüllerini almıştır. Tüm öğretim üyeleri, profesyonel dergilerin editörleri ve ortak editörleri olarak ve profesyonel toplumlarda lider olarak görev yapan birçok araştırmacıda aktiftir.

Lisans öğrenci-fakülte oranı 10-1 / 1’den az ve mezun oranı yaklaşık 7-1 arasında olan küçük bir bölümdür. Bu, öğrencilerimizin öğrenme sürecine aktif olarak katılmalarına ve tasarım yarışmalarına, projelere, Ve araştırma. Columbia Üniversitesi’ndeki makine mühendisliği programı, öğrencilerin Columbia College tarafından sağlanan benzersiz ve olağanüstü liberal sanat eğitiminden faydalanmalarına olanak sağlamak için tasarlanmıştır. Bir lisans öğrencisinin teknik olmayan gereksinimlerinin 27 noktası vardır ve öğretim üyelerimizin çoğunun öğretmenlik ödülleri bulunmaktadır.

Lisans laboratuvarları yaklaşık 6.000 feet kare alana sahiptir ve temel enstrümantasyon ve temel egzersizlerden en gelişmiş ekipmanlarla daha ileri deneylere kadar değişen deneylerin yapıldığı bölgedir. Bilgisayar Destekli Tasarım Laboratuvarı tasarım, CAD, FEM ve CFD için yazılım araçlarına sahiptir. Mekatronik Laboratuvarı, analog ve dijital elektronik devrelerin yapımı ve testi için tesislere sahiptir ve öğrencilere, mikrometrik sistemlerin mikrobilgisayara yerleştirilmiş kontrolü ile uygulamalı olarak deneyim sağlar.

Araştırma tesisleri, bölümdeki bireysel veya grup araştırma laboratuarlarında bulunur ve bu tesisler sürekli yükseltilir. Mevcut araştırma faaliyetlerini görmek için lütfen bölüm web sitesinin araştırma bölümündeki çeşitli laboratuvarları ziyaret edin. NSF-MRSEC’deki katılımlarıyla, fakülte ve öğrenciler Shapiro Mühendislik ve Fiziksel Bilim Araştırmaları Merkezi’nde bulunan Temiz Oda ve Paylaşılan Enstrümantasyon’a da erişebilirler. Son yıllarda, nanotüp bilimi, optik nanoyapılar, nanomekanik, doğrusal olmayan ve özerk araç kontrolü, tıbbi robotik, mikroskopik taşıma fenomeni ve mikroakışkanlar için yeni araştırma laboratuvarları eklenmiştir.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Yorum Yap