Makine Mühendisleri İçin En İyi Bloglar

Makine Mühendisleri İçin En İyi Bloglar

Bu yazımızda sizin için türkiye’deki en iyi makine mühendisliği bloglarını paylaşmak istedik.Makine mühendisi öğrencileri bu siteleri zaten takip ediyordur ama yeni başlayan arkadaşlar bu siteleri yer imlerine eklesinler ve sık sık ziyaret etmelerinde oldukça fayda vardır.

 

1- MuhendisBeyinler.Net


Bu site Türkiye’nin en iyi mühendislik sitelerinden bir tanesidir ve içerisinde oldukça kaliteli yazarlar bulunmaktadırlar.Forum bölümünde makine mühendisleri için kaliteli bilgiler bulunmaktadır ve kaliteli bir kitlesi bulunduğundan forumlarda ve yorumlarda istediğiniz soruları sorabilirsiniz.

2- MalzemeBilimi.Net


Doğrudan makine mühendislerini ilgilendirmese de malzemeleri tanımak ve onlar hakkında bilgiye sahip olmak bir makine mühendisliği için oldukça önemlidir. Malzemebilimi.net alanında en iyi sitedir ve içerisinde oldukça kaliteli yazarlar bulunmaktadırlar.

3- MustafaDeliceoglu.com


Makine mühendislerin takip etmesi gereken bir diğer kaliteli blog budur. İçerisinde oldukça kaliteli teknik bulunmaktadır. Bu siteyi yer imlerine eklemenize gerek yok zaten ileride başınız sıkışında sadece googlede bu siteyi bulacaksınız.

4- Grabcad.com


Bu site makine mühendisleri için olmazsa olmazlardandır ve bu siteyi makine mühendisi olupta bilmemek gerçekten ayıptır. İçerisinde solidworks,catia,nx gibi programlarda yapılmış çizimler vardır istediğinizi bilgisayarına indirebilirsiniz.

5- MuhendislikBilgileri.com


Bu sitede makine mühendisliğinde lazım olacak ve projelerde işe yarayacak milyonlarca bilgi bulunmaktadır siteyi kuranın ellerine sağlık.

6- SolidworksVideo.com


Bu sitede solidwoks ders anlatımları mevcuttur. Bu sitede önemli olan içerik değil öenmli olan sitenin sahibi haluk tatardır. Makine mühendisliği okuyan kişilerin haluk tatarı tanıtmaları çok önemlidir facebook sayfasından ve en önemlisi youtube kanalından kendisini takip edin mühendislik okuyan öğrenciler için okulda hiçbir hocanın parayla vermeyeceği bilgileri kendisi bedavaya vermektedir.

7- TazeMuhendis.Net


Bu sitede ilgi çekici güzel makaler bulunmakta ve ders notlarına kadar herşey bu sitede mevcut.

8- MuhendisOl.com


Sitede kaliteli makaleler bulunmakta ve sık sık takip edilmesi gereken bir blogtur.

9- MuhendisBilir.com


İçerisinde kaliteli bilgiler mevcut sık sık takip etmenizde fayda var.

10- MuhendisOkur.com


Bu blogta makine mühendislerini ilgilendiren güzel haberler ve yeni şeyler mevcuttur.

11- MuhendisOnline.Net


Eskiden oldukça kaliteli bir siteydi ancak bu aralar pek güncel değil ama yinede eski konuları takip edip faydalanabilirsiniz.

 

Eğer makine mühendisliği hakkında kaliteli bilgiler içeren siteniz varsa gönderin bize listemize ekleyelim

[Toplam:4    Ortalama:5/5]

3 Comments

  • En iyi bloglar arasında olmak mutluluk verici. Böyle güzel bir liste hazırladığın ve bizleri de daha önceden haberdar olmadığımız bu güzel blogların varlıkları hakkında haberdar ettiğiniz için teşekkürler!

Yorum Yap