Makine Mühendisleri Son Sene Ne Yapmalıdır?

Makine Mühendisleri Son Sene Ne Yapmalıdır?


     Makine mühendisliği genel anlamda insanların hayatlarını kolaylaştıran sistemler tasarlayarak her türlü makine parçasını üreten bir mühendislik türüdür. Bu mühendisliğin sektör içerisinde çok geniş çalışma alanları mevcuttur. Saha genişliğinde diğer mühendislere oranla daha fazla iş yapan makine mühendislerinin okul dönemlerinde iyi eğitim almalarında büyük fayda vardır.

     Şayet her mühendislik fakültesinde iyi eğitim verilecek diye bir kaide yoktur. Bazı okulların eğitim sistemi çok iyi iken bazılarının ki bir hayli vasattır. Bu durumda genç mühendis adayı iş hayatına girdiğinde sıkıntı yaşamaması için okul dönemindeyken kendini geliştirmeye başlaması ona büyük katkılar sunacaktır.

     Bir mühendislik öğrencisinin eğitim süreci içinde iken okul verilen bütün programlama dillerini iyi bir şekilde öğrenmesi, özellikle son sınıfa geldiğinde kendi başına bu programlama dillerini tekrar etmesi, okulunda alan seçimi var ise 3. Sınıftan itibaren gerekli önemi vermesi ve son sınıfa geldiğinde alanı ile ilgili bir proje yapmasında büyük fayda vardır. Genellikle son sınıfta sunulan bitirme projesi adı altındaki ödevler kişinin 4 sene boyunca ne öğrendiğini göstererek, aldığı bilgileri pekiştirmesini sağlamaktadır.

[Toplam:1    Ortalama:1/5]

Yorum Yap