Makine Mühendisliği ile Elektrik Mühendisliği Çift AnaDal

Makine Mühendisliği ile Elektrik Mühendisliği Çift AnaDal


        Son dönemlerde üniversite okuyan gençlerin bile gelecek kaygıları bir hayli fazladır. Bu durumun yoğun bir şekilde yaşanmasının temel sebebi ekonomik dengesizliklerin ve işsizliklerin bir araya gelmesinden kaynaklı olarak mezuniyet sonrasında tabiri yerinde ise aç kalmaktan korkması duygusu her gencin başından geçmektedir. Bu faktörlerin birleşmesi ile birlikte tek diplomanın yetmeyeceği de aşikar olarak ortada bulunuyor.

        Yaptığımız araştırmalar dahilinde lisans ve ön lisans diploması olan kişiler lisans diploması olan kişiler oranla çok daha fazla kazanmakta ve iş bulmada kolaylık yaşamaktadır. Finansal güvenliklerini tehlikeden kurtarmak isteyen gençlerinde bu yollara başvurması kaçınılmaz bir sondur.

        Çift ana dal yapmak isteyen kişilerin iki alanda da başarılı olması, düzenli çalışma sistemine ayak uydurması ve disiplinli olmaya özen göstermesi gerekmektedir. Bu bağlamda eğitim almış olduğu bölüm ve üniversitede çift ana dal programlarına dahil olmalıdır.

        Makine Mühendisliği ve Elektrik Elektronik Mühendisliği alanında çift ana dal yapmak isteyen arkadaşlar öncelik olarak kendi bölümlerinde yeterli araştırmaları yapmalı ve iki bölümünde kurallarını tam olarak yerine getirmelidir.

        Çift ana dal demek iki bölümünde derslerini almak yani fazladan ders almak, daha fazla ders çalışmak ve daha fazla paraya ihtiyacın olması demektir. Makine ve Elektrik alanında detaylı bilgileri edinebilme özelliğine sahipseniz derslerde ilgi çekici yönlerinizi bulma şansınız var ise sizlerde bu iki programı seçebilirsiniz.

        Sizlerinde böyle bir düşüncesi var ise tüm avantaj ve dezavantajlarını gözden geçirip akademik personel, danışman ve çift anadal temsilcisi ile görüşmeniz gerekir.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Yorum Yap