Makine Mühendisliğinde İmza Neden Önemli?

Makine Mühendisliğinde İmza Neden Önemli?


           Makine mühendisliği, mühendislik temellerinin atıldığı, en köklü yapılardan biridir. Önemli bir geçmişe ve gerçek bir geleğe yolculuk için bir hayli kalıplaşmış mühendislik türüdür.

           Makine mühendisliğinde dal seçimi eski dönemlerde sadece İtü ve Ytü’de bulunurken şu anda bir çok okul bu sisteme geçmiş ve öğrencilerini bu sistem dahilinde yönlendirmektedir.

           Genç bir makine mühendisini ele alalım; Bu mühendis okul döneminde iken İmalat alanında çok başarılı ve dersleri de buna uygun olarak yeterli bilgisi olduğu göstermektedir. Bu durumda genç mühendis adayının 3. Sınıfa geçerken İmalat alanını seçmesi bu alanla ilgili bulunan programları öğrenmesinde fayda vardır.

           Bir başka genç mühendis adayını düşünürsek; Okul döneminde ve sonraki hayatında otomotiv sektöründe iş yapmak istiyor ve kendini buna uygun olarak hazırlıyor. Bu kişinin 3. Sınıfta alanına yönelmesi doğru bir tercih olacaktır. Otomotiv sektöründeki programlama dilleri öğrenmeli ve kendini bu alanda geliştirmelidir.

           Sizlerde dal seçimi bulunan okullarda okuyor iseniz ilk iki yıl boyunca kendinizi tartmalı ve hangi dersten keyif aldığınızı bulmalısınız. Bu sayede iş hayatına atılmadan önce gerçekleştireceğiniz staj işlemlerinde işin belirli yönlerini görür, kendinizi buna uygun şekilde geliştirebilirsiniz.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Yorum Yap