MBA Fiyatları

MBA Fiyatları


   MBA programları ülkemizde birçok üniversite bünyesinde sunulmaktadır. İşte, ülkemizdeki bazı üniversitelerin MBA programı fiyatları.

1- Anadolu Üniversitesi MBA Yüksek Lisans Programı


   Anadolu Üniversitesi MBA programına başvuru yapabilmek için herhangi bir lisans bölümünden mezun olmanız, TOEFL’dan en az 71 puan almanız ve ALES’den en az 60 puan almış olmanız gerekiyor. MBA programının eğitim ücreti, SUNY ve ESC derslerinde her kredi başına 400 dolardır. Anadolu Üniversitesi dersleri için ise fiyatlar kredi başına 125 dolar olarak belirlenmiştir. MBA programının toplam fiyatı tüm krediler dahil 12,600 dolara denk gelmektedir. Başvuru tarihlerini Anadolu Üniversitesi MBA Online Başvuru bölümünden öğrenebilirsiniz.

2- Bahçeşehir Üniversitesi MBA Yüksek Lisans Programı


   Bahçeşehir Üniversitesi MBA programına başvuru yapabilmek için herhangi bir üniversite ve bölümden lisans derecesine sahip olmanız gerekiyor. Bununla birlikte GMAT’ten 450 ya da ALES’ten 55 puan, GRE Sayısal’dan 610 puan ve TOEFL’dan en az 79 puan almış olmanız gerekiyor. Bahçeşehir Üniversitesi tarafından sunulan MBA programı İngilizce ve Türkçe olmak üzere iki kategoride verilmektedir. Türkçe MBA fiyatı yıllık toplam 15.000 TL, İngilizce MBA fiyatı ise yıllık 18.000 TL’dir. Bahçeşehir Üniversitesi MBA programına tüm yıl boyunca başvuru yapılabilmektedir.

3- Başkent Üniversitesi MBA Yüksek Lisans Programı


   Bahçeşehir Üniversitesi MBA programına kayıt yapabilmek için herhangi bir üniversitenin lisans bölümünden mezun olmak, ALES’ten en az 55 ya da GRE’den en az 610 puan almış olmak gerekiyor. Aynı zamanda adayın GMAT puanının en az 450 olması gerekiyor. Başkent Üniversitesi tarafından sunulan MBA programlarının fiyatı için, üniversitenin internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

4- Beykent Üniversitesi MBA Yüksek Lisans Programı


   Beykent Üniversitesi MBA programına başvuru yapabilmek için herhangi bir üniversiteden alınan lisans mezuniyet belgesi, transkript, nüfus cüzdanı örneği, savcılık belgesi, ikametgah belgesi, askerlik durum bilgisi ve ALES sınav sonucu bilgilerini üniversitenin ilgili bölümüne iletmeniz gerekiyor. Üniversite tarafından sunulan MBA programlarının fiyatları için üniversitenin internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

5- Bilgi Üniversitesi MBA Yüksek Lisans Programı


   Bilgi Üniversitesi tarafından sunulan MBA programlarına başvuru yapabilmek için, herhangi bir lisans bölümünden mezun olmanız, TOEFL’dan en az 79 puan almış olmanız ve ALES’ten en az 55 puan almış olmanız gerekiyor. Aynı zamanda profesyonel iş hayatınıza dair iki adet referans mektubunu da başvurunuza eklemeniz gerekiyor. Bilgi Üniversitesi tarafından sunulan Türkçe MBA programının peşin fiyatı 22.500 TL, 12 ay taksitli fiyatı ise 24.120 TL’dir. İngilizce MBA programının ise peşin fiyatı 33.500 TL, 12 ay taksitli fiyatı ise 35.800 TL’dir.

6- Boğaziçi Üniversitesi MBA Yüksek Lisans Programı


   Boğaziçi Üniversitesi tarafından sunulan MBA programlarına başvuru yapmak için herhangi bir üniversitenin lisans bölümünden en az 2.5 not ortalaması ile mezun olmanız, GMAT, yabancı dil yeterlilik belgesi ve ALES sonuçlarınızı üniversiteye bildirmeniz gerekiyor. Aynı zamanda başvuru belgelerinizin arasında iki adet referans mektubu da bulunması gerekiyor. Boğaziçi Üniversitesi MBA programlarının aylık ve yıllık ücretleri için üniversitenin internet sitesi üzerinden bilgi alabilirsiniz.

MBA ile Diğer Konu Başlıklarımız :


MBA Nedir?

E MBA Nedir ?

MBA Fiyatları

E MBA Fiyatları

Yurtdışı MBA Ücretleri

Tezli ve Tezsiz MBA Programları

E MBA Nasıl Başvuru Yapılır ?

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Yorum Yap