Mimar Olmak için Geçerli 6 Sebep

Mimar Olmak için Geçerli 6 Sebep


Oldukça havalı bir meslek olan mimarlık, sadece karar vererek yapılacak olan bir iş değil, biraz ilgi ve beceri de gerektiren bir meslektir.

Bu nedenle mimar olmaya karar veren birinin, yanlış bir karar vermesini önleyen 6 geçerli sebepten en azından 3-4 tanesi sizde de bulunuyorsa, bu mesleği seçebilirsiniz demektir. İsim değeri oldukça yüksek olan ve her zaman iyi kazanç sağlamanız için size büyük kapılar açan bu meslek, milyonlarca insanın hayallerini gerçekleştirme gücünü de size verecektir.

Şimdi bu 10 kalem madde ile iç içe olabileceğiniz mesleği seçip mimar olmak için 6 geçerli sebep konusuna bir göz atalım.

Sanatla İç İçe Olmak

Yaşamınızın her alanında sanatın her dalıyla yakından ilgili olacaksınız. Bu sizin yaratıcılığınızı etkileyeceği gibi, çeşitlilik konusunda yenilikler de ortaya çıkarmanızı sağlayacaktır. Ayrıca sürekli zevkinize otomatik olarak hayran olacak kişiler olacaktır.

Yaratıcılık

İhtiyacınız olan yaratıcılığı mimarlık mesleği için çok sık kullanmanız gerekecektir. Çünkü her bir işiniz size farklı dünyaların kapılarını açacaktır ve bu sayede daha geniş ufuklara uzanacaksınızdır. Sürekli yaratıcılığını tetikleyecek seyahatler ve aktiviteler yaparsanız, sınırsız bir şekilde üretebilirsiniz.

Hayatın Her Alanında Zevk Sahibi Olmak

Hayatınız işiniz, işiniz de hayatınız olacağı için giyiminizden tarzınıza kadar her konuda bilinçli bir şekilde seçimler yapacaksınız ve herkes size imrenecek bakacak.

Ayrıca davranışlarınız konusunda kendinizi dar kalıplara mahkum etmek zorunda kalmayacaksınız. Olduğunuz gibi görünebileceğiniz nadir işlerden olan mimarlık, size kendinizi yaşama fırsatı verecektir.

Özgürlük

Çalışma şeklinizde yaratıcılığınızın artması için nasıl çalışacağınızı siz belirlersiniz. Ne zaman kendinizi hazır hissederseniz, o zaman işe koyulabilirsiniz. Tabi zamanında teslimat yapmak kaydıyla!

Yaşam Tarzı Olarak Mimarlık

Yaşam tarzı kavramı biraz şirinleştirilmiş olsa da, mimar olmak isteyenler işin sadece ofiste bitmeyeceğini de bilmelilerdir. Yetiştirilmesi gereken ya da düzeltilmesi gereken projeler söz konusu olduğunda, bazen sabahlayabilirsiniz ve işinizi bitirmek için mesai saatlerinin çoğu kez dışında kalabilirsiniz.

İşlevsel Meslek

Mimarlık mezunu olduğunuzda mimarlık yapmadan da çalışabilirsiniz. Birçok farklı sektörde iş imkanınız bulunacağınızdan diplomanız size bir mimardan daha fazla nitelik kazandıracaktır.

[Toplam:2    Ortalama:5/5]

Yorum Yap