Nane Limon Nasıl Yapılır ?

Nane Limon Nasıl Yapılır ?


Kurutulmuş ve taze yaprakları ile kullanılabilen, suyu birçok hastalığa karşı vücut direncini arttıran nane çayı, özellikle gribal hastalıklara karşı korunmak için kullanılmaktadır. Sadece alternatif tıpta değil, yapılan araştırmalar ile modern tıpta da nane limon çayının faydaları kabul edilmiştir. Yapılan bilimse araştırmalar nane çayının vücuda 50’den fazla faydası olduğunu göstermektedir. Pek çoğumuz naneyi yemeklere aroma katmak için kullanırken, nane çayını kullanarak birçok hastalığa karşı kendini koruyan insanlar da bulunmaktadır. Peki, nane limon çayının faydaları nelerdir? ve Nane Limon Nasıl Yapılır

Nane limon çayı;


 • Burun tıkanıklıklarına iyi gelir ve buharının solunması halinde sinüsleri açar,
 • Astıma ve öksürüğe karşı etkilidir,
 • Yüksek antioksidan seviyesi sayesinde vücudu temizler ve hastalıklara karşı korur,
 • İçerisinde bulunan bol miktardaki C vitamini sayesinde gribal hastalıkları önler,
 • Kişide stresi azaltıcı etkisi bulunmaktadır ve kişiyi sakinleştirmekte etkilidir,
 • Sindirim sorunu yaşayanlar için, sindirimi destekleyici özelliği bulunmaktadır,
 • Mide bulantısını geçirir, kusma hissini ortadan kaldırır,
 • Hazımsızlık sorunlarına karşı etkilidir,
 • Gaz giderici özelliği vardır ve bağırsak sorunlarına karşı etkilidir.

Nane limon çayı nasıl hazırlanır ?


Genellikle yemeklerde kullanılan naneyi kullanarak hazırlayacağınız çay sayesinde kış hastalıklarına karşı korunabileceğiniz gibi vücudunuzu da besleyebilirsiniz. Nane çayını taze ya da kuru nane yapraklarını kullanarak hazırlayabilirsiniz. Eğer taze nane yaprakları kullanıyorsanız bu yaprakları sapından ayırdıktan sonra birkaç parçaya bölün ve bir tepsinin üzerinde 24 saat boyunca kurumaya bırakın. Nane yapraklarını çıtır çıtır olana kadar bekletmeniz gerekiyor. Ardından kuruyan nane yapraklarını bir demlik kaynar suyun içerisine en fazla 4 çay kaşığı yaprak olacak şekilde ekleyin ve yaklaşık 15 dakika ateşten aldığınız kaynar suda bekletin. 15 dakikanın ardından çayınızı süzerek tüketebilirsiniz. Çayınızı tatlandırmak için içine limon ya da bal ekleyebilir, aynı zamanda etkilerini de arttırabilirsiniz.

Nane çayının yan etkileri nelerdir?


Nane çayı genel olarak yararlı olsa da birkaç yan etkisi bulunmuyor değil. Reflü hastalığı çekiyorsanız, nane çayı içmek mide ekşimesi ve yanması gibi sorunlara yol açabileceği için naneyi taze olarak tüketmeniz daha etkili olacaktır. Naneye karşı alerjik olma durumu her ne kadar nadir olarak görülse de, naneye karşı alerjiniz varsa tüketmemeniz sizin için daha iyi olacaktır. Nane tükettikten sonra dil ve dudak kuruması, yüz ve dudak şişmesi ve solunum güçlüğü gibi sorunlar yaşıyorsanız naneye karşı alerjiniz var demektir. Sürrealizm Nedir ?

nane limon tarifi
nane limon kabuğu
nane limon yapımı
nanenin faydaları
nane limon izle
nane limon neye iyi gelir

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

4 Comments

 • Özellikle kış aylarında soğuk algınlığı ve nezle gibi rahatsızlıklarda takviye besin olarak kullanılsa da ben yaz aylarında şenzlog güneş tam tepemde buzlu nane limon içmeye bayılıyorum. Nanenin ferahlatıcı yanı limonun insan direncini yüksek tutması özellikle sıcak havalarda kullanılması gerektiği düşüncesindeyim. Hatta yazlıktaki bir çok arkadaşıma bu besin takviyesinin aşılamış, beach te limon kalmamasına sebebiyet vermiştim.Diyecegim o ki sadece kış içeceği olarak görülmemesi. İnanın bana önümüzde ki o kavurucu sıcaklarda bu tavsiyemiz yerine getirin ve tanımadığınız ama keyifle okuduğunuz yorumun sahibi olan bana dua edin. Üstelik biraz daha can alıcı karışım yapmak isterseniz barmen veya garsona Kızılay soda ile karıştırılmasını talep edin. İşte o günün akşamı eminim ki çok hızlı bir yaz gecesi geçireceksiniz diye düşünüyorum.Unutmadan nane limonu yaz aylarında özellikle kumsalda içtikten hemen sonra denize gitmeyin belki kusabilirainiz. Sanırım çok gevezeyim ve çok konuştum ancak bu söylediklerimi hafife almayın zirâ 16 arkadaşım üzerinde birebir denemiş olup hepsinden ayrı ayrı olumlu sonuç alınmıştır.

 • Kışın en büyük sorunlardan biri de grip. Bu yüzden nane limon karışımı çok eskilerden beri günümüze kadar faydasını göstermiş bir oluşumdur. Bazı ilaçlar gibi yan etkisi yok. Birçok ilaç gibi fazla masrafı da yok. Keain çözüm. Sizleree bu karışımı bizlerle paylaştığınız için çok teşekkür ediyorum. An itibariyle sıkı takipçilerinizdenim artık.

 • Şu an bu tarifi uyguluyorum umarım faydasını görürüm bir haftadır kullanmadığım ilaç kalmadı nane limon deneyelim bir de

 • Kış aylarında soğuklarda içilebilecek en güzel içeceklerden birisi, her yaşta herkesin içebileceği vücut sağlığına faydalıdır. Bu makale sayesinde de yapılışı, faydaları gibi tüm bilgileri öğrendik.

Yorum Yap