Özel Sektörde İnşaat Mühendisliği Maaşları

İnşaat mühendisliği maaşları çalıştığınız şirketlere göre farklılık gösterir ama temel koşullar şöyledir; Özel bir şirketin inşaat şantiyesinde göreve başlayan mühendis 2000-3500 TL arası bir maaş alır, eğer Mühendisin 5 yıllık tecrübesi varsa bu maaş 3500-5000 TL arasında farklılık gösterir. Özel bir şirketin “İş güvenliği uzmanı” olan mühendis rütbeye göre 2250-3250 TL arasında maaş alır.

İnşaat mühendisliği yapı denetim ve proje şirketlerinde oldukça azalır. Bu şirketlerde çalışan mühendisler 1400-2500 TL arasında bir maaş alır.

Comments

 1. Post
  Author
  admin

  Dünyaya bir daha gelsem olmak istediğim meslektir. Aslına bakarsanız Makine mühendisliği o kadar kapsamlı bir bölüm ki içine fiziği kimyayı biyolojiyi içinde tutan süper bir meslek bana göre. Düşünsenize dünya da yapılan herşey bir makine bilgisayar makine , klima makine uçak makine. Yani kendisini geliştirdiğin sektöre teknolojiye ayak uydurduğun sürece asla eskimeyecek ve yaşlandığında şöle arkana bakıpta iyi bir icat yada makine yapmışım helal olsun bana demekte paha biçilemez bence.

 2. Post
  Author
  admin

  Makine mühendisliği gelecekte de popülerliğini yitirmeyecek bir bölüm bana göre. Ayrıca yazılımla aynı kulvarda koşacağını da eklemek gerek. Yani gelecek yazılım ve makinelerin olacak. Tabi çevreyi kirletmeden doğa dostu teknolojiler üretme konusunda çabamızın artması kesinlikle şart. İnşaallah Türkiye’den de Elon Musk lar çıkarabiliriz gelecekte.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *