Sibirya Kurdu ve Özellikleri

Sibirya kurdu ve Özellikleri


Sibirya Kurdu bir diğer ismi ile Husky olarak adlandırılmaktadır. Vahşi bir doğada yaşamını sürdüren Sibirya Kurdu oldukça kusursuz bir şekilde hayatına devam edebilmektedir. Oldukça sevecen bir o kadar da kurda benzeyen bakışları bulunmaktadır. Genel olarak bakıldığında oldukça zeki bir cinstir. Oldukça meraklı ve keşfetme çabasında olan bir kurt cinsidir. Özellikle de bakımı oldukça kolay bir hayvandır. Bu nedenle de oldukça fazla tercih edilmektedir. Sibirya Kurdu isimleri için sahipleri onun bu özelliklerine göre isim belirlemektedir.

Sibirya Kurdu Özellikleri


Oldukça kibar bir o kadar da inatçı olan Sibirya Kurdu özellikleri arasında inatçı ve haylaz oluşu da bulunmaktadır. Sosyal, zeki ve geçinmesi kolay olan bir köpek olarak özellikle de çocukları severler. Aynı şekilde çocuklar da onu çok sever ve iyi anlaşırlar. Ayrıca oldukça sevecen ve az havlayan bir köpek olduğu için bekçi olarak kullanılması uygun değildir. Eğitimleri kolaydır ama saldırgan değildir. Sıcak havalarda değil ama serin havalarda oldukça iyi bir koşucudur. Yalnız kalmayı sevmez bu nedenle ilgi ister. Sibirya Kurdu sahipleri bu nedenle genelde 2 tane alınarak bakılmaktadır. Ulumayı sever ve ulumaktan sıkılmazlar. Sabırlı ve tutarlı bir köpektir.

Sibirya Kurdu Yaşamı


Genel olarak bakıldığında apartmanlar Sibirya Kurdu için uygun değildir. Yavru Sibirya Köpeği bakımı ev için uygun değildir. Sibirya Kurdu oldukça sık tüylere sahiptir ve bu nedenle de sıcak iklimlere uygun değildir. Ev içerisinde oldukça hızlı hareket ederler ve bu nedenle de sıcaklarlar. Sibirya Kurtları kalabalık sürüsü ile yaşamayı daha çok sever. Ayrıca oldukça fazla hareket etmek ve egzersiz yapmak isterler. Fakat sıcak havada egzersiz yaptırılmamalıdır.

Sibirya Kurdu Bakımı


1909 yılında Alaska’ya getirilen Sibirya yerlisi olan bu kurtlar, bekçi köpekliği, geyik güdümlüğü ve kızak çekimi olarak kullanıldılar. Eğer soğuk havalarda bu işleri yaparlarsa oldukça çevik olurlar. Sibirya Kurdu bakımı ise yılda iki kez tüy döktüğü mevsimlerde düzenli olarak taranmak isterler. Bunun dışında başka bir ihtiyaç hissetmezler. İtaatkâr ve koruma özelliği de vardır. amip

sibirya kurdu, sibirya kurdu yavrusu, beyaz sibirya kurdu, sibirya kurdu fiyatları, yavru sibirya kurdu, husky, alaska kurdu, sibirya kurdu beyaz, sibirya kurdu özellikleri

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Yorum Yap