Tezli ve Tezsiz MBA Programları

Tezli ve Tezsiz MBA Programları


   Ülkemizde eğitim veren aşağıdaki üniversiteler aracılığı ile Tezli ve Tezsiz MBA program başvurusu yapabilirsiniz.

1- Abant İzzet Baysal Üniversitesi

   Abant İzzet Baysal Üniversitesi, Türkçe olarak Tezli ve Tezsiz MBA programı sunmaktadır.

2- Akdeniz Üniversitesi

   Akdeniz Üniversitesi tarafından sunulan Tezli ve Tezsiz MBA programları, İngilizce ve Türkçe olarak sunulmaktadır. İngilizce programlara başvuru yapabilmek için üniversite tarafından belirlenen İngilizce yeterlilik düzeyini geçmeniz gerekmektedir.

3- Ankara Üniversitesi

   Ankara Üniversitesi bünyesinde sadece tezli MBA programları sunulmaktadır. Başvuru zamanı ve aranan şartlar için üniversitenin kendi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

4- Boğaziçi Üniversitesi

   Boğaziçi Üniversitesi tarafından sunulan tezli ve tezsiz MBA programları sadece İngilizce olarak hizmet vermektedir. Yüksek lisans programına kayıt yaptırabilmek için adayların üniversite tarafından belirlenen İngilizce yeterlilik düzeyini geçmesi gerekmektedir.

5- Karadeniz Teknik Üniversitesi

   Karadeniz Teknik Üniversitesi tarafından öğrencilere sadece tezli MBA programı sunulmaktadır. Yüksek lisans programı tamamen ücretsiz olup Türkçe olarak sunulmaktadır. Başvuruda aranan şartlar ve başvuru tarihleri için üniversitenin kendi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

6- Orta Doğu Teknik Üniversitesi

   ODTÜ tarafından öğrencilere sunulan MBA yüksek lisans programı sadece İngilizce’dir. Bununla birlite tezli ve tezsiz MBA programları bulunmaktadır. ODTÜ’nün işletme yönetimi yüksek lisans programları için detaylı bilgilere ulaşmak için üniversitenin kendi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

MBA ile Diğer Konu Başlıklarımız :


MBA Nedir?

E MBA Nedir ?

MBA Fiyatları

E MBA Fiyatları

Yurtdışı MBA Ücretleri

Tezli ve Tezsiz MBA Programları

E MBA Nasıl Başvuru Yapılır ?

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Yorum Yap