Uçak Mühendisliği Maaşları ve İş İmkanları

Uçak Mühendisliği Maaşları

Uçak mühendisliği Maaşları tekniker açısından 1500-2500 TL arasında iken mühendislikte 2500 TL’den başlayıp zaman içerisinde 4000-5000 TL’ye çıkabilmektedir. Çok nadir olarak daha yüksek maaşlarda alınabilir. Bol paralı bir meslek için tercih edenler dikkat etmelidir ki dışarıdan bakıldığında direk pilotluk vs gibi (Eğitimi alsa bile İşe girebilmesi çok düşük bir ihtimaldir) görülse de aslında olan maaş miktarı belirtildiği gibidir. Hava alanında da görev alabilir ve İşe alımlarında mülakat (teknik bilgi, grafik çizdirilmesi vb.) yapılmaktadır. Çalışma esnasında çizilen maket, proje, ölçüm veya yapılan tamirat ve mesai durumuna göre aldığınız maaşa ek olarak bir miktar daha para almanız söz konusudur.  Ancak bunun anlaşma şartlarında belirtilmesi gerekmektedir.

Uçak Mühendisliği Nedir ?

Havada seyir veya seyahat edebilen her türlü aracın bakımı, onarımı, tamiri ve geliştirilmesi ile ilgili bilim dalına uçak mühendisliği denir. Her mühendislikte olduğu gibi amaç verimi arttırmaktır.

Uçak, iniş takımı parça ve komponentlerinin, APU ve motorun bakım, onarım, tamiri ve geliştirilmesinde yüksek kalite, uygun maliyet ve hızlı TAT ile güvenliği sağlamaktadır. Bu işlemlerden bazıları yüzey işlem (Kaplama söküm, temizlik, termal sprey, …), ısıl işlemler (Vakum, atmosferik, …),metal işleme (Taşlama, erozyon, tesviye, …) şeklindedir.

İş imkânı olarak Tai’de (Türk Uçak ve Uzay Sanayi) insansız hava aracı tasarımı, üretimi ve modifikasyonu, Tei’ de (Türk Motor Sanayi) uçak motor tasarımı yapar. Çalışma esnasında kıyafet zorunluluğu söz konusudur. Hafta sonları tatil mevcut olup gerektiğinde mesaiye kalmanız istenebilmektedir.

 

uçak mühendisliği taban puanları, uçak mühendisliği taban puanları 2015 2016, itü uçak mühendisliği, uçak mühendisliği sıralama

[Toplam:3    Ortalama:4/5]

Yorum Yap