Uzay Oteli Kuruluyor. Haftalık 100 Ziyaretçi hedefi..

Kurulacak olan uzay oteli için yapılan çalışmalarda yol kat edildi.Yeni otele sinema salonlar, kokteyl barlar, lüks odalar ve restaurantlar gibi birçok yapı dahil edilecek. Bir tür yolcu gemisine benzetilen yapıya Uluslar Arası Uzay İstasyonu (ISS)’de kullanan bazi teknolojilerin de dahil edileceği bildirildi.

Yeni Uzay Otelinde Çalışmalar Devam ediyor.

Yeni yapının tasarımcısı Gateway Vakfı Von Braun Uzay İstasyonu, artık bir uzay oteli olarak yoluna devam edecek. Eski yapıdan farklı olarak içerisinde yerçekimi olacağını bildiren yetkililer; yapının ziyaret amacının yanı sıra uzun süreli yaşam için de elverişli hale getirileceğini haber verdi.

Yeni otel, ay’daki yerçekimine benzer yapay bir yerçekimine sahip olacak ve bu yerçekimi 190 metre çapındaki bir tekerlek ile sağlanacak.Tekerleğin dönmesiyle oluşacak yerçekimi ile ziyaretçilere yerçekimi hissiyatı yaşatılacak. Gateway firması bunun yanı sıra tekerleğin etrafında odalar ve diğer planlamalar için 24 ayrı modül ile ziyaretçilerin en üst düzeyde konforuna önem verecek. Ayrıca otelde doğal malzemeler ve kumaşların kullanılacağı ve iç dizaynı ve renklendirilmeis sırasında sıcak renklerin kullanılacağı belirtildi.

Gateway firması sözcüsü Tim Alatorre otelin Stanley Kubrick‘in 2001 yapımı A Space Odyssey filmine benzettiğini belirtti. Otelin oldukça steril olacağı ve hijyene önem veren bir müzeye benzeyeceğini aktardı.Bununla beraber otelde konser alanları ve seminer verilebilecek düzeyde geniş alanların bulunacağını belirtti.

Firma sözcüsü Gateway olarak hedeflerinin 2025 yılına kadar işletme haklarını satın almak istediklerini belirtirken ziyaretçi sayısının da haftalık 100 kişi olarak planladıklarını belirtti.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Yorum Yap