Yurtdışı MBA Ücretleri

Yurtdışı MBA Ücretleri


   Yurtdışında üniversitelerin en çok tercih edilen yüksek lisans bölümü MBA’dır. MBA programları her sene güz ve bahar dönemlerinde kayda açılır ve bu kayıtlar yaklaşık olarak 300 üniversiteyi kapsamaktadır. MBA programları, ülkelere göre farklılık göstermektedir. Örneğin, Amerika’da verilen MBA eğitimi genel olarak 2 yıl sürmektedir. Ancak İngiltere’de alınan MBA eğitimi 1 yıl sürmektedir. Yurtdışı MBA ücretlerine gelecek olursak, yine bu programların yıl ve ders sayısı program ücretleri ile doğru orantılı olarak değişmektedir.

   İngiltere’de verilen MBA eğitimi yaklaşık olarak 7.500 ile 25.000 Sterlin arasında değişmektedir. Amerika’da ise, MBA eğitiminin yıllık ücretleri 7.500 ile 55.000 dolar arasında değişiklik göstermektedir. MBA programlarının 2 yıl olduğunu düşünecek olursak, bu fiyat toplam eğitimde 15.000 dolar ile 110.000 dolar arasına kadar çıkmaktadır.

   Kanada ve diğer Avrupa ülkelerine doğru gidildikçe fiyatların biraz daha düştüğünü görüyoruz. Kanada’da verilen MBA eğitimlerinin yıllık ücretleri yaklaşık olarak 8 ile 35 bin Kanada Doları arasında değişmektedir. Bununla birlikte Avustralya’da ise fiyatlar 12 ile 30 bin Avustralya Doları arasında değişim göstermektedir. Diğer Avrupa ülkelerinde ise fiyatlar yıllık yaklaşık olarak 6 ile 40 bin Euro arasında değişmektedir. 

 

MBA ile Diğer Konu Başlıklarımız :


MBA Nedir?

E MBA Nedir ?

MBA Fiyatları

E MBA Fiyatları

Yurtdışı MBA Ücretleri

Tezli ve Tezsiz MBA Programları

E MBA Nasıl Başvuru Yapılır ?

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Yorum Yap